Cze

Informacje parafialne 09.06.2019

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
wtorek, środa, piątek i sobota o godz. 18.00,
a w czwartek o godz. 8.00.
4. We wtorek, środę i piątek o godz. 16.00, próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.
5. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
6. W sobotę o godz. 10.00, pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Dla dzieci odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzin.
7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczystość w naszej parafii, 10 dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii św. W związku z tym bardzo proszę, by osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi przyszły na Msze wcześniejsze.
8. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwane Bożym Ciałem, jak każdego roku proszę o przygotowanie czterech ołtarzy.
I – sołtys Samborowa wraz z mieszkańcami Samborowa
II – Hodowcy
III – sołtys Wirwajd wraz z mieszkańcami Wirwajd
IV – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych
O pomoc w procesji proszę jak zwykle naszych strażaków, oraz wszystkie osoby chętne, które chcą czynnie uczestniczyć w procesji Bożego Ciała.
9. W całej Polsce prowadzona jest obywatelska akcja przeciwko wprowadzaniu do szkół i mediów zagadnień związanych z rozwiązłością seksualną. Będą zbierane podpisy tych, którzy chcą wesprzeć wprowadzenie ustawy zakazującej wszelkim takim działaniom.
10. Składam serdeczne podziękowanie tym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały nasz kościół. Bóg zapłać!
11. W tym tygodniu sprzątają i przygotowują kościół do uroczystości rodzice dzieci komunijnych.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy jedną z naszych parafianek:
śp. Teresę Stempniak
Wieczny odpoczynek …

Opublikowano dnia niedziela, 9 Czerwiec 2019 o godz. 12:42 w kategorii Ogłoszenia parafialne. Komentowanie zostało wyłączone.